Korek je pro podlahy materiál jako stvořený. Je měký, teplý a současně překvapivě odolný. Vytváří zdravou a útulnou atmosféru každého bytu. Korek je praktické a stylové řešení Vaši podlahy.


Korkové plovoucí podlahy – pocit tepla a tichá chůze

Korek je doslova zázračnou dřevinou, jeho těžba je naprosto ekologická, je to výborný tepelný izolant,  obsahuje suberin, což je přírodní repelent proti hmyzu a ve srovnání s ostatními dřevěnými podahami je i velmi levný. Korková plovoucí podlaha má prakticky neomezenou životnost, protože je snadno opravitelná.

Korková plovoucí podlaha

Korková plovoucí podlaha Vám dokonce ušetří peníze. Výpočty ukazují, že se díky korkové podlaze zvýší teplota v místnosti o 1,5°C, což představuje 9% úsporu energie nutné pro vytápění. Korková podlaha je velmi příjemná při chůzi, je tichá a měkká takže šetří i Vaše klouby. Korek je nejteplejší ze všech podlahovin a tak se říká, že „korek miluje bosé nohy.“

Přestože je korek velmi měkký a pružný, je také překvapivě odolný. Korek se při výrobě lisuje a po pokládce se nanáší vrstva laku nebo oleje, která podlahu zakonzervuje. Podlahy z korku se neošoupou ani neprotlačí a díky snadné opravě vypadají stále jako nové.

Jsou korkové podlahy správnou volbou ?

  • jsou měkké a teplé – velmi příjemné při chůzi, šetří Vaše klouby
  • nízká cena
  • výborný tepelný izolantušetří až 9% finančních nákladů na teplo
  • rychlá pokládka – většinou do 1 dne
  • velmi dlouhá životnost
  • 100% šetrný k životnímu prostředí
  • vytváří zdravé hypoalergení prostředí Vašeho bytu
  • nejvyší útlum kročejového hluku – chůzi není slyšet

Nevýhody korkové plovoucí podlahy:

  • malá odolnost vůči mechanickému poškození (zejména ostrých předmětů)
  • korková podlaha není vhodná do vlhkých místností
Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Nákup korkové podlahy – vybíráme materiál

Vlastnosti korkové podlahy silně závisí na povrchové úpravě. Obecně platí, že čím větší odolnost, tím více se ztratí z původních dobrých vlastností korku.

Korkové plovoucí podlahy

Nejšetrnější povrchovou úpravou jsou oleje a vosky, zachovávají podlaze nejvíce dobrých vlastností – jsou teplé, měkké a tiché. Nejvyšší odolnost (třída zátěže až 41 – lehký průmysl) mají korkové plovoucí podlahy ošetřené keramickým lakem nebo ochrannou fólií, avšak jsou chladnější, tvrdší a nemají tak dobrý přírodní vzhled.

Proč si dát pozor na levné korkové podlahy

V případě korkových podlah není rozumné šetřit penězi na úkor kvality. Investice do kvalitní korkové podlahy se jednoznačně vyplatí, vždyť při běžné údržbě Vám vydrží celá desetiletí. Naproti tomu lze samozřejmě sehnat mnohem levnější korkové podlahoviny, avšak nelze u nich očekávat ani dlouhou životnost ani příjemný dojem z podlahy. U levných podlah, resp. akčních nabídek se jedná o šetření výrobce na materiálu, který se tak většinou skládá z lisovaných odpadních částí korku. Levná podlaha Vám nepřinese dobrý pocit z příjemného bydlení a pravděpodobně Vás v konečném důsledku bude stát více než kvalitní korková plovoucí podlaha, poněvadž za dobu záruky značkové podlahy uplynou 4 životnosti té levné. Navíc většinou nejsou podlaháři ochotni takovouto podlahu položit, poněvadž se bojí, že by z nekvalitního výsledku byli obviněni oni sami.

Doporučujeme při výběru korkové podlahy upřednostnit kvalitu


Prodáváme a pokládáme korkové plovoucí podlahy těchto výrobců

 Kliknutím na logo výrobce přejdete na vzorník  korkových plovoucích podlah


Provádíme pokládání korkovych plovoucích podlah

Pokládka korkové plovoucí podlahy probíhá obvykle velmi rychle a běžně se zvládně do 1 dne. Díky systémům nelepených spojů lze pokládku provést bez prachu a hluku, dokonce i bez lepidel. Důležitý je podklad podlahy, ten musí být dokonale rovný a suchý. Poté se provádí povrchová úprava. Běžně se nesmí korková podlaha používat 2 hodiny po úpravě aby stihl lak nebo olej uschnout.

Naši podlaháři Vám odborně položí korkové plovoucí podlahy

!!! Vřele doporučujeme neprovádět pokládku svépomoci nebo jakýmkoliv jiným neprofesionálem, ale pověřit tím zkušené podlaháře !!!

Neodborná pokládka korkové plovoucí podlahy může mít za následek znehodnocení Vaši investice a kratší životnost podlahy. Až 60% amatersky položených podlah se nedočká své garantované životnosti.

Naši zkušení podlaháři Vám ochotně poradí s výběrem a pokládkou bambusových plovoucích podlah, stačí vyplnit nezávazný poptávkový formulář. Po zaznamenání Vaši poptávky domluvíme nejbližší termín kdy Vás můžeme navštívit a prohlédnout si požadované prostory. Naši podlaháři provedou měření prostor, zkonzultují s vámi Váš požadavek a provedou předběžnou cenovou nabídku, případně předvedou podobné již vykonané práce pro Vaši jasnou představu. To vše je samozřejmě nezávazné a zcela zdarma. Kvalitou našich služeb jsme si jisti. 

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy


Co bychom měli vědět o korkových plovoucí podlahách

Korkové podlahy se perfektně hodí do interiérů bytů i domů, ale snesou i zátěž komerčních prostor a při odpovídající povrchové úpravě vydrží dokonce i zátěž lehkého průmyslu. V komerčních prostorách se však s korkem setkáme jen zřídkakdy, největší úspěchy slaví v domácnostech, kde vytváří útulnou atmosféru a vytváří příjemně teplý dojem místnosti.

Korková plovoucí podlaha

Přírodní korková podlaha vypadá vskutku elegantně, ale k dispozici jsou i extravagantní a originální vzory, které zajistí, že se z Vašeho domu stane pro hosty nezapomenutelný zážitek.

Korek působí antistaticky a antibakteriálně, tak přispívá k čistotě domova a usnadňuje údržbu. Obzvláště ocení korkovou podlahu alergici. Údržba korkové podlahy je snadná, korek nepohlcuje prach a nečistoty takže ji lze snadno umýt. Korkové plovoucí podlaze nevadí rozlitá voda, avšak měla by se udržovat suchá a také se nedoporučuje časté mokré mytí. Nejvhodnější je vlhká látka nebo mop.

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Výroba korku – naprostá šetrnost k přírodě

Korkové podlahy mají nejekologičtější původ ze všech typů podlah a jeho výroba se stala vzorem pro zacházení s přírodou. Korek je kůra stromu korkového dubu (Quersus Suber), jehož sklízení probíhá stejným tempem jako jeho přirozená obnova. Po dosažení určitých rozměrů se oseká tlustá korková kůra a strom se nechá až 10 let než kůra opět doroste do původních, ne-li větších rozměrů. Dokonce je korek nejkvalitnější až při 3. sklizni. Každý korkový dub lze sklidit průměrně 18x za jeho 180 letý život. Korkový dub nevyčerpává půdu ve které roste a tak se může bez problému cyklus opakovat. Korek je tedy nevyčerpatelnou surovinou.

Plovoucí podlaha z korku

Plovoucí podlahy z korku pokládají naši podlaháři v celé České  republice

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

 Korkové plovoucí a celoplošně lepené podlahy Česká republika

Korkové podlahy PrahaKorkové podlahy v Praze a Středočeském kraji
Korkové podlahy BrnoPodlahářské služby pro Brně a Brněnský kraj, jižní Moravu
Korkové podlahy OstravaPokládka korkových podlah Ostrava a Ostravský kraj
Korkové podlahy PlzeňKorkové podlahy – lepení a pokládka, podlahářství Plzeň a Plzeňský kraj
Korkové podlahy OlomoucLepení a pokládka podlah z korku pro Olomouc a Olomoucký kraj
Korkové podlahy LiberecPodlahy z korku, pokládka korkových podlah pro Liberec a Liberecký kraj
Korkové podlahy Ústí nad LabemPokládky a opravy korkových podlah pro Ústecký kraj a severní Čechy
Korkové podlahy Karlovy VaryKorkové podlahy a podlahářské práce pro Karlovy Vary a západ Čech
Korkové podlahy Hradec KrálovéPodlahy z korku, podlahářské práce pro Hradec Králové a východní Čechy
Korkové podlahy PardubiceRenovace a pokládky korkových podlah pro Pardubice a Pardubicko
Korkové podlahy České BudějovicePodlahy a podlaháři pro České Budějovice a jižní Čechy
Korkové podlahy JihlavaPokládka korkových podlah, renovace podlah Jihlava a kraj Vysočina
Korkové podlahy ZlínMontáže podlahy z korku, podlaháři pro Zlín a Zlínský kraj

Poznámka : Všechny na této stránce uvedené podlahové materiály pokládáme jako plovoucí podlahy i jako lepené podlahy. Pro výběr korkové podlahy navštivte ceník korkových podlah.

Podlahy z ostatních materiálů v ČR pokládají podlaháři

Podlahářství v České republice

print