Rychlý průvodce druhy plovoucích podlah

Plovoucí podlahy patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny celosvětově. Naše nabídka je velmi pestrá a obsahuje velké množství plovoucích podlah, rozdělených do několika kategorií. Pro váš snadnější výběr jsme připravili tohoto průvodce mezi plovoucími podlahami, ve kterém najdete stručně popsané výhody jednotlivých druhů. Věříme, že díky tomu bude váš výběr jednodušší a přehlednější.

1. Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy jsou odolnější než dřevěnéLaminátové plovoucí podlahy jsou nejprodávanějším druhem plovoucích podlah. Jsou výsledkem výzkumu a vývoje nových materiálů pro podlahové krytiny. Laminátové lamely jsou charakteristické svou vysokou odolností. Další výhodou je systém pokládky pomocí nelepených spojů. Unikátní zámky do sebe zapadají přesně a rychle. Tento materiál má také antibakteriální účinky, takže je vhodnou volbou do domácností s alergiky. Nejdůležitější součástí je nášlapná vrstva, která také udává cenu a kvalitu laminátových podlah. Čím je nášlapná vrstva kvalitnější, tím je podlaha dražší a naopak. Extrémně nízké ceny laminátových podlah většinou značí velmi nízkou kvalitu úpravy nášlapné vrstvy.

2. Dřevěné plovoucí podlahy

Na rozdíl od laminátu, který je moderním materiálem, jsou Vyberte si s námi novou plovoucí podlahudřevěné plovoucí podlahy prověřené staletími užívání. V dnešní době jsou dřevěné podlahy dokonce považovány za známku luxusu a elegance. Většina druhů plovoucích podlah se snaží napodobit dřevěné vzory a jejich vzhled. I když designéři odvedou sebelepší práci, elegance a vzhled ušlechtilého dřeva jsou nenapodobitelné. Dřevo dokáže nabudit pocit harmonie a klidu, která v dnešních domácnostech mnohdy chybí. Samozřejmě bychom neměli zapomínat ani na jejich odolnost. Při správném výběru materiálu, správné pokládce a kvalitní povrchové úpravě může skvělý vzhled dřevěných podlah vydržet i několik desítek let bez poskvrny.

3. Korkové plovoucí podlahy

Korkové plovoucí podlahy vynikají měkkým povrchem a izolačními schopnostmiPřednosti tohoto materiálu dělají z korku ideální materiál pro podlahy. Jedná se o zdravý materiál z přírodních zdrojů, který má látky odrazující hmyz. Korkové plovoucí podlahy dokáží nejen navodit pocit tepla, ale díky svým vlastnostem opravdu místnost ohřejí. Podlaha je také velmi snadno opravitelná a díky tomu je její životnost téměř neomezená. Korek také minimalizuje hluk při chůzi. Jedinou nevýhodou tohoto druhu podlah je malá odolnost proti poškození při pádu ostrých předmětů a nevhodnost využití ve vlhkých prostorách.

4. Bambusové plovoucí podlahy

Bambus je stále považován za exotickou dřevinu, i když podle technických parametrů to není přesná definice. Specifické vlastnosti pro bambusové plovoucí podlahy jsou jejich vysoká pevnost společně s pružností. Díky tomu je vhodná do namáhaného prostředí. I přes velkou odolnost je jejich cena nízká. Při správném nalakování a volbě povrchové úpravy může být využita bambusová podlaha využita i do vlhkých prostor a dokáže odolávat škůdcům. Bez ochranného laku bambus tyto vlastnosti nemá.

5. Vinylové plovoucí podlahy

Vinylové podlahy jsou nejmodernějším druhem podlahových materiálů pro plovoucí podlahy. Vrchní vrstva je tvořena z vinylu, který má skvělé vlastnosti proti odření, opotřebení i proti vzniku plísní a průniku vlhkosti. Vyrábí se ve všech dekorech dřeva a životnost plovoucích vinylových podlah je 30-50let. S výběrem podlahového materiálu pro vinylové plovoucí podlahy vám samozřejmě rádi odborně poradíme.

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahyprint