Není náhoda, že se laminát stal nejběžnějším materiálem podlah 21. století. Jsou odolnější, tišejší, naprosto nenáročné na údržbu a především levnější než dřevěné podlahy. I kvalitní pokládka laminátové plovoucí podlahy trvá nanejvýše několik hodin a je ihned připravena k použití. Navíc se může pochlubit obrovským výběrem dekorů a různými vlastnostmi jako např. antibakteriální účinky.


Laminátové plovoucí podlahy – nejprodávanější podlahy dneška

Laminátové plovoucí podlahy jsou dnes již výhradně výsledkem vědeckého výzkumu a jsou skvělou volbou všude tam, kde příroda nestačí. Do obytných prostor jsou vhodné zejména díky svým antialergickým vlastnostem, do komerčních prostor se hodí především díky své neuvěřitelné odolnosti. Skvělé vlastnosti laminátu skloubené s promyšlenými systémy a technologiemi dělá z laminátových lamel podlahu budoucnosti.

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové podlahy se skládají většinou ze tří vrstev, přičemž nejpodstatnější jsou vlastnosti svrchní – nášlapné vrstvy. Nejčasteji je svrchní vrstva ještě ošetřená různými patentovanými metodami, které teprve zaručují odolnost podlahy a barevnou stálost a které se výrobce od výrobce liší.

Střední vrstva obvykle nese zámek systému nelepeného spoje. Tento zámek určuje důležité vlastnosti jako průžnost a pevnost v tahu a podílí se významnou měrou na trvanlivosti Vaši laminátové plovoucí podlahy.

Jsou laminátové podlahy správnou volbou ? 

  • Nejvyšší odolnost ve srovnání s jinými podlahovinami
  • Vhodné do namáhaných prostor
  • Velmi rychlá pokládka
  • Antibakteriální účinky
  • Vhodné pro alergiky – ničí alergeny (roztoče, mikroorganismy)
  • Odolnost vůči vodě
  • Vhodné pro podlahové vytápění

 Nevýhody laminátových plovoucích podlah:

  • nelze renovovat
  • nosná vrstva je citlivá na vodu
  • jsou poměrně studené

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Nákup laminátové podlahy – vybíráme materiál

Výběr materiálu je klíčovou záležitostí a znamená půlku úspěchu. Druhá půlka je samozřejmě kvalitní pokládka a s tou Vám rádi pomůžeme. Při výběru buďte pozorní a vybírejte podle vlastností, ne jen podle ceny! Není to komerční heslo, ale naprosto rozumná rada. V tomto oboru doslova platí čím dražší, tím kvalitnější a tím méně pozdějších starostí.

Laminátové podlahyProč si dát pozor na levné laminátové podlahy

Na trhu jsou často dostupné velmi levné laminátové plovoucí podlahy. Nesrovnatelně levnější podlaha má také nesrovnatelně horší vlastnosti oproti kvalitním výrobcům, kteří jsou doporučováni přímo podlaháři. Takovéto podlahy mohou mít několikanásobně nižší cenu avšak kvalitou se jim ani nepřiblíží a koupě není zdaleka tak výhodná jak vypadá. Kvalitní laminátová podlaha vydrží několik desítek let, alespoň takové jsou záruční doby kvalitních značek. Levná laminátová podlaha vydrží nanejvýše pár let a už několik měsíců po pokládce jsou zřetelné jejich vady jako bobtnání, mezery mezi lamelami nebo i milimetrové výškové rozdíly trhající ponožky. Takovouto podlahu určitě důvěrně znáte. Taková podlaha je brzy nepoužitelná a je nutno ji vyměnit za novou, nejlépe stejně levnou. Za 20 let se takových podlah vystřídá spousta a náklady jsou nakonec mnohem větší, než při koupi opravdu kvalitní laminátové podlahy položené profesionálním podlahářem.

Doporučujeme při výběru laminátové podlahy upřednostnit kvalitu !!!


Prodáváme a pokládáme laminátové plovoucí podlahy těchto prověřených výrobců

 Kliknutím na logo výrobce přejdete na vzorník podlahovin a ceník laminátových plovoucích podlah


Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Provádíme pokládání laminátových plovoucích podlah

Pokládání laminátové podlahy

Když už máte podlahu vybranou, zbývá ji ještě kvalitně položit. Sebekvalitnější špatně položená podlaha Vám přinese pouze trápení a nakonec Vás bude stát mnohem více peněz než práce podlahářů, protože si budete brzy vybírat novou v domnění, že jste naposled vybrali špatně. Vyplňte náš nezávazný poptávkový formulář a domluvíme se na návštěvě Vašeho interiéru.

Profesionální podlaháři provedou měření, případně poradí s výběrem materiálu a zhotoví Vám předběžnou cenovou nabídku. To vše samozřejmě zdarma. Platí se až za zhotovenou práci.

Pokládka laminátové plovoucí podlahy je pro profesionála většinou záležitostí pár hodin. Záleží ovšem na vlastnostech podkladu. Většinou se práce obejde i bez hluku a lepidla díky systémům nelepených spojů. Přestože každý výrobce upozorňuje jak snadné je jejich podlahu nainstalovat, není rozumné pokládat laminátovou plovoucí podlahu svépomoci. Výrobci garantují bezchybnou funkčnost svých podlah až na 50 let ovšem pouze za předpokladu, že byla položena naprosto správně a toho dosáhne jen zlomek zkušených domácích kutilů. Výsledky ukazují, že až 60% podlah položené neprofesionály se nedočkají ani půlky své životnosti.

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy


Co bychom měli vědět o laminátových plovoucích podlahách

Laminátové plovoucí podlahy jsou skvělou volbou do všech interiérů, kde by nebylo vhodné instalovat dřevěnou podlahu. Díky aplikací moderních technologií mají totiž laminátové podlahy vlastnosti, které nelze hledat u žádné jiné podlahoviny. Skvěle se hodí i do silně namáhaných komerčních prostor, kde i přes celodení bubnování podpatků vypadá podlaha jako nová celá léta.

Především je to odolnost. Není žádná odolnější podlahová krytina než je laminát a tak ani těžký nábytek ani padající nůž či spadlá cigareta kvalitní laminátovou podlahu nepoškodí. Výrobci kvalitních podlah garantují minimálně 20 let záruku, ale při správné pokládce Vám může vydržet mnohem déle. A kdyby se podlaha poškodila, stačí pouze vyměnit poškozenou lamelu. Nevýhodou je fakt, že se laminátová plovoucí podlaha nedá renovovat.

Laminátová podlaha

Další skvělá vlastnost je dezinfekčnost laminátových podlah. Bakterie přežívají na laminátu mnohem kratší dobu než na dřevě a někteří výrobci jako např. PERGO přidávají při povrchové úpravě stříbrné ionty, které nežádoucí bakterie, plísně a mikroorganismy aktivně zabíjí. Výsledkem je tedy naprosto hygienický a antialergický povrch a tím pádem zdravější prostředí Vašeho bytu a menší nároky na údržbu.

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Proto jsou laminátové podlahy skvělou volbou pro alergiky!

Profil laminátové podlahy

Další skvělou vlastností je určitá rezistence vůči vodě. Kvalitní laminátové plovoucí podlaze (všichni výrobci na této stránce jsou výrobci opravdu kvalitních podlah – ne však nejdražších) nevadí rozlitá voda a pokud se na podlahu nevylije kýbl vody, podlaha to ve zdraví přežije.

Není pravda, že rozlitá voda automaticky zničí laminátovou plovoucí podlahu – záleží na kvalitě podlahy a z velké části i na pokládce. Nejzranitelnější jsou okraje místností, kde se voda může podél okrajů dostat až ke spodní vrstvě podlahy a způsobit nabobtnání a znehodnocení. Když je podlaha položena kvalitně, voda se přes spáry lamel nedostane. I přes jistou odolnost vůči vodě se ale nedoporučuje instalovat laminátovou plovoucí podlahu do vyloženě mokrých prostor jako jsou sauny či koupelny a polosuchá údržba např. mopem.


Plovoucí podlahy z laminátu pokládají naše podlahářství v České a Slovenské republice

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

 Laminátové plovoucí a lepené podlahy Česká republika

Laminátové podlahy Praha Laminátové podlahy v Praze a Středočeském kraji
Laminátové podlahy Brno Podlahářské služby pro Brně a Brněnský kraj, jižní Moravu
Laminátové podlahy Ostrava Pokládka laminátových podlah Ostrava a Ostravský kraj
Laminátové podlahy Plzeň Laminátové podlahy plovoucí i lepené, podlahářství Plzeň a Plzeňský kraj
Laminátové podlahy Olomouc Lepení a pokládka podlah z lamina pro Olomouc a Olomoucký kraj
Laminátové podlahy Liberec Podlahy z lamina, pokládka podlah z laminátu pro Liberec a Liberecký kraj
Laminátové podlahy Ústí nad Labem Pokládky a opravy laminátových podlah pro Ústecký kraj a severní Čechy
Laminátové podlahy Karlovy Vary Laminátové podlahy a podlahářské práce pro Karlovy Vary a západ Čech
Laminátové podlahy Hradec Králové Podlahy z lamina, podlahářské práce pro Hradec Králové a východní Čechy
Laminátové podlahy Pardubice Renovace a pokládky laminátových podlah pro Pardubice a Pardubicko
Laminátové podlahy České Budějovice Podlahy a podlaháři pro České Budějovice a jižní Čechy
Laminátové podlahy Jihlava Pokládka laminátových podlah, renovace podlah Jihlava a kraj Vysočina
Laminátové podlahy Jeseník Podlahářské práce pro Jeseník a severní Moravu a Slezsko
Laminátové podlahy Zlín Koberce, podlahy z lamina, podlaháři pro Zlín a Zlínský kraj

Poznámka : Všechny na této stránce uvedené podlahové materiály pokládáme jako plovoucí podlahy i jako lepené podlahy. Pro výběr laminátové podlahy navštivte katalog laminátových podlah.

Podlahy z ostatních materiálů v ČR  pokládají podlaháři

Podlahářství v České republice

print