Linoleum už dávno není nevzhledným pásem umělé hmoty jako to bylo za starých časů. Věřte nebo ne, linoleum se opět stává přírodním produktem. Vývoj nezanevřel ani u linolea a tak Vás funkční vlastnosti, ale především vzhled moderního linolea určitě překvapí.


Linoleum – návrat k přírodě

Když si vybavíme slovo linoleum, většina z nás si vybaví špinavý nažloutlý povrch, který byl na podlaze takřka každého bytu. Dnes je tomu však naprosto jinak.

Linoleum - Marmoleum

Linoleum vynalezl v r. 1863 Skot Frederic Walton a stalo se hitem. Tehdejší linoleum bylo však vyrobeno z čistě přírodních materiálů. Sám název byl odvozen od hlavní součástí tehdejšího linolea – lněného oleje (= oleum lini).

Pro podlahoviny z PVC se vžil název linoleum až po 100 letech. Dnes se linoleum vrací ke svému původnímu významu. Marmoleum je linoleum vyrobené z čistě přírodních materiálů a vyráběné firmou Forbo flooring, která je jedním z lídrů v oblasti linoleových podlah.

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy a linoleum … Marmoleum ?

Marmoleum

Přestože se většina linolea vyrábí v pásech, mají svůj velký potenciál i jako plovoucí podlahy. Jednotlivé vzory se mohou mezi sebou kombinovat a tak si můžete vytvořit podlahu dle Vašich představ. Plovoucí podlahy s linoleem jsou kompromisem mezi laminátovými plovoucími podlahami a korkem, spojující jejich nejlepší vlastnosti. Jsou velmi odolné a naprosto nenáročné na údržbu jako laminát, ale teplé a měkké jako korek. Skvělé také tlumí kročejový hluk.

Jsou podlahy z přirodního linolea správnou volbou ?

 • Jsou nejvíce doporučovanou podlahovinou většiny podlahářů pro obytné prostory
 • Velmi nízká cena
 • Velmi rychlá pokládka
 • Jsou teplé a měkké
 • Odolné vůči vodě i mechanickým vlivům
 • Dlouhá životnost
 • Antialergení a antibakteriální účinky
 • Malá pravděpodobnost vzniku vady
 • Rozsáhlý výběr vzorů a prostor pro kreativitu

 Nevýhody plovoucích podlah z přírodního linolea a podlahoviny Marmoleum

 • Nelze renovovat – ale lze snadno a rychle vyměnit poškozený díl za nový
 • Nižší odolnost vůči poškození ostrým předmětem

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Nákup linoleové plovoucí podlahy – vybíráme materiál

Výběr materiálu je klíčovou záležitostí a znamená půlku úspěchu. Druhá půlka je samozřejmě kvalitní pokládka podlahy a s tou Vám rádi pomůžeme. Při výběru buďte pozorní a vybírejte podle vlastností, ne jen podle ceny! Není to komerční heslo, ale naprosto rozumná rada. V tomto oboru doslova platí čím dražší, tím kvalitnější a tím méně pozdějších starostí.


Prodáváme a pokládáme LINOLEUM těchto výrobců

Kliknutím na logo výrobce přejděte na vzorník  linoleua a Marmolea ®


Linoleum

Proč si dát pozor na levné linoleové plovoucí podlahy ?

Na trhu se čas od času objeví velmi levné řady plovoucích podlah s linoleovým povrchem, velmi lákavá nabídka. Dle zkušeností podlahářů se koupě až moc levných plovoucích podlah nevyplácí. Často výrobci uberou na výrobních nákladech na úkor kvality výrobku. Levné podlahy ani zdaleka nedosahují kvalit značkových podlah, dlouhodobě doporučovaných a ověřených, proto je lepší koupit kvalitní podlahu jednou na 20 let se zárukou, než provádět za 20 let čtyři pokládky nekvalitních podlah.

Doporučujeme při výběru linolea upřednostnit kvalitu !!!

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Provádíme pokládání plovoucích podlah s povrchem linoleum

Když už máte podlahu vybranou, zbývá ji ještě kvalitně položit. Sebekvalitnější špatně položená podlaha Vám přinese pouze trápení a nakonec Vás bude stát mnohem více než práce podlahářů, protože si budete brzy vybírat novou v domnění, že jste naposled vybrali špatně. Zavolejte na naše zákaznické centrum nebo vyplňte nezávazný poptávkový formulář a domluvíme se na návštěvě Vašeho interiéru. Profesionální pokladači provedou měření, případně poradí s výběrem materiálu a zhotoví Vám předběžnou cenovou nabídku. To vše samozřejmě zdarma. Platí se až za zhotovenou práci.

Pokládka linolea jako plovoucí podlahy je pro profesionála většinou záležitostí pár hodin. Záleží ovšem na vlastnostech podkladu. Většinou se práce obejde i bez hluku a lepidla díky systémům nelepených spojů. Přestože každý výrobce upozorňuje jak snadné je jejich podlahu nainstalovat, není rozumné pokládat linoleum plovoucí podlahu svépomoci. Výrobci garantují bezchybnou funkčnost svých podlah až na 50 let ovšem pouze za předpokladu, že byla položena naprosto správně a toho dosáhne jen zlomek zkušených domácích kutilů. Výsledky ukazují, že až 60% podlah položené neprofesionály se nedočkají ani půlky své životnosti.

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy


 Co bychom měli vědět o podlahách linoleum a Marmoleum

Plovoucí podlahy z linoleaPřírodní linoleum se vyrábí z obnovitelných zdrojů a je tedy šetrné k přírodě. Vyrábí se lisováním lněného oleje, dřevité moučky, pryskyřice, vápence a juty. Výsledný měkký materiál se celoplošně lepí na nosnou HDF desku, čímž se ještě zvětšuje odolnost. Na HDF desce je vyřezaný systém zámkového spoje, díky kterému je pokládka velmi přesná a rychlá a který zajišťuje těsné spojení mezi lamelami.

Linoleum i marmoleum jsou velmi hygienické materiály. Hubí bakterie, plísně a některé mikroorganismy a proto přispívají k udržení dezinfekčního a hypoalergeního prostředí. Přírodní linoleum a marmoleum je tak ideální podlaha pro alergiky a děti.


 Linoleum a podlahy z linolea v České republice odborně pokládají naše podlahářství

Pošlete nám Vaši poptávku na plovoucí podlahy

Linoleum Praha Linoleum v Praze a Středočeském kraji
Linoleum Brno Podlahářské služby pro Brno a Brněnský kraj, jižní Moravu
Linoleum Ostrava Pokládka linolea Ostrava a Ostravský kraj
Linoleum Plzeň Linoleum, podlahářství Plzeň a Plzeňský kraj
Linoleum Olomouc Montáže a pokládka linolea pro Olomouc a Olomoucký kraj
Linoleum Liberec Podlahy z kamene, pokládka linolea pro Liberec a Liberecký kraj
Linoleum Ústí nad Labem Pokládky a opravy linolea pro Ústecký kraj a severní Čechy
Linoleum Karlovy Vary Linoleum a podlahářské práce pro Karlovy Vary a západ Čech
Linoleum Hradec Králové Podlahy z linolea, podlahářské práce pro Hradec Králové a východní Čechy
Linoleum Pardubice Renovace a pokládky linoleových podlah pro Pardubice a Pardubicko
Linoleum České Budějovice Podlahy a podlaháři pro České Budějovice a jižní Čechy
Linoleum Jihlava Pokládka linolea, renovace linoleových podlah Jihlava a kraj Vysočina
Linoleum Jeseník Podlahářské práce pro Jeseník a severní Moravu a Slezsko
Linoleum Zlín Podlahy s linoleem, podlaháři pro Zlín a Zlínský kraj

Podlahy z ostatních materiálů v ČR  pokládají podlaháři

Podlahářství v České republice

print